مقاله


تحصیل در ایتالیا (پلی تکنیک میلان)

تحصیل در ایتالیا (پلی تکنیک میلان)

http://pishgam-apply.com/study-in-italy.aspx دانشگاه پلی‌تکنیک میلان درسال  ۱۸۶۳ میلادی  تأسیس شده است . نام قدیمی آن مؤسسه فوق تکنیکی بود و بنیانگذارآن فرانچسکو بریوشی. این دانشگاه در  مرکز شهرمیلان بنا شد و در سال ۱۸۶۵ بخش معماری که دومین رشته مهم پلی‌تکنیک میلان است راه‌اندازیشد. در سال ۱۹۲۷ پلی‌تکنیک میلان به میدان لئوناردو دا وینچی منتقل شده است و بخش اصلیدانشگاه همچنان در این محله واقع است.

در این دانشگاه بورس‌های تحصیلی متنوعی به دانشجویان اعطا می شود  که مهمترین آن بورس استانی این دانشگاه است بهمبلغ سالانه 5200  یورو و بیشتر دانشجویان ازکشورهای کمتر پیشرفته می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

همچنین این دانشگاه سالانه دوبار(یکبار در هر نیمسال) کلاس‌های آموزش زبان ایتالیایی را بطور رایگان برای دانشجویانبرگزار می‌کند. علاوه بر آن هر ترم کلاس‌های آموزش زبانِ انگلیسی برای آمادگی امتحانتافل برگزار می‌شود که هزینهٔ آن ترمی حدود هشتاد یورو است .

در نهایت توجه داشته باشید دانشگاهپلی تکنیک میلان با رنکینگ جهانی و QS  بسیار عالی ، اعتبار مدرک رتبه 86دنیا و اشتغال پذیری پس از تحصیل با رتبه 31 جهان در شاخه علوم فنی و مهندسی ، یکیاز بهترین گزینه در کل اتحادیه اروپا می باشد.