موسسه اعزام دانشجو پیشگام اپلای

pishgamapply@gmail.com

ساعات کاری:
  • شنبه تا چهارشنبه 9 الی 16:30
  • پنج شنبه 9 الی 14:00
PISHGAM-APPLY

تحصیل در اتریش | اعزام دانشجو به اتریش | بورسیه تحصیلی اتریش

معرفی کشورهای مختلف،هزینه های تحصیل و زندگی،سطح آموزش و ...

فرصت ویژه تحصیل در اتریش!

برای دریافت مشاوره همین حالا با موسسه اعزام دانشجو پیشگام اپلای تماس بگیرید

۰۲۱۸۸۱۹۲۹۲۵

۰۹۱۲۳۷۸۷۴۷۷

درباره اتریش

اتریش کشوری کوهستانی در مرکز اروپا و دارای نظام سیاسی جمهوری می باشد. جمعیت این کشور حدود 9 میلیون وحدود 15 درصد از این جمعیت را مهاجرین تشکیل می دهند . اتریش با کشورهایی نظیر ایتالیا ،آلمان، مجارستان مرز مشترک دارد. اتریش از نظر جغرافیایی شامل 9 ایالت می شود و شهرهای مهم سیاسی و اقتصادی این کشور عبارتند از وین پایتخت این کشور لینز، اینسبورگ، گراتس و سالزبورگ می باشد.

هر ساله در بین کشورها و شهرهای مرفه جهان می توانید نام کشور اتریش و شهر وین را در بین ده کشور اول جهان پیدا کنید. شهر وین در سال گذشته پنجمین شهر مرفه جهان بود در عین حال از نظر اقتصادی جزء کشورهای ثروتمند جهان محسوب می شود و مردم این کشور از شادترین مرمان جهان هستند.

صنایع ای مهم این کشور شامل تولید ماشین الات ¸ تجهزات ¸ کاغذ ¸ مواد شیمیایی ¸ آهن الات و فولاد است و در ضمن صنعت توریسم نیز از مهمترین بخشهای اقتصادی این کشور محسوب می گردد .

 

چرا تحصیل در اتریش

1. امکان دریافت اقامت دائم اتریش تنها پس از 3 سال اقامت کاری

2. اخذ پذیرش بدون مدرک زبان

3. شهریه پایین در مقایسه با دانشگاههای دیگر اروپا

4. تحصیل در دانشگاههای برتر دنیا

5. اخذ اقامت کاری پس از فارغ التحصیلی

6. یادگیری زبان آلمانی در اتریش

7. بلوکه نشدن پشتوانه مالی در بانکهای اتریش

8. اجازه اشتغال به کار در حین تحصیل

9. امکان دریافت ویزای همراه

اتریش بین معدود کشورهای اروپایی است که بدون نیاز به ارايه مدرک زبان به متقاضیان پذیرش می دهند و این امکان وجود دارد که دانشجویان دوره زبان آلمانی را در اتریش بگذرانند. دوره های زبان آلمانی در اتریش هزینه ها برابر با کشورمان دارد اما نظر به اینکه شما در محیطی آلمانی زبان هستید قطعا در زمان کوتاهتری این دوره ها را به اتمام خواهید رساند.

شهریه تحصیل در اتریش در دانشگاههای دولتی بسیار کم می باشد و همین امر در سالهای اخیر این کشور را به یکی از بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل دانش پژوهان بین المللی تبدیل کرده است و با در نظر گرفتن اجازه قانونی تبدیل اقامت تحصیلی به کاری در اتریش شما به راحتی می توانید پس از اتمام دوره تحصیلی از پستهای شغلی این کشور برای بهبود رزومه کاری – تحصیلی خود استفاده نمایید.

رتبه دانشگاههای اتریش در رنکینگ های QS از جایگاه مناسبی برخوردار هستند خصوصا دانشگاه وین هر ساله رتبه ای حدود 200 در رنکینگ جهانی را به خود اختصاص می دهد و با توجه به فعال بودن شرکتهایی آلمانی زبان در تمام جهان شما با تحصیل در این کشور آینده شغلی خود را در تمام جهان تضمین خواهد شد.

 

دانشگاه های برتر برای تحصیل در اتریش

دانشگاه وین University of Vienna با رتبه جهانی 156

دانشگاه تکنولوژی وین Vienna University of Technology با رتبه جهانی 246

دانشگاه اینزبروک Universität Innsbruck با رتبه جهانی 288

و دانشگاه Karl-Franzens-Universität Graz با رتبه جهانی 411

 

شهریه تحصیل در اتریش

سیستم دانشگاهی اتریش شامل سه نوع دانشگاه می باشد . دانشگاههای دولتی ¸ علمی کاربردی و خصوصی که بسیار متفاوتی دارند که برای کسب اطلاعات دقیق بهتر است با مشاورین ما تماس حاصل نمایید. اما به طور کلی این شهریه ها عبارتند از:

در سال 2017 شهریه های دولتی دانشگاهها در رشته های غیر فنی و مهندسی برای شهروندان ایرانی 383 یورو برای هر ترم بود ولی با در نظر گرفتن اظهار نظرهای مسيولین دانشگاههای اتریش در روزنامه های این کشور به احتمال زیاد از تابستان سال 2018 این شهریه ها ممکن است برای شهروندان ایرانی تبار تا دو برار افزایش داشته باشد. دانشگاههای دولتی در رشته های فنی و مهندسی فنی شهریه 750 یورو اخذ می نمایند اما افزایش شهریه برای این رشته ها وجود ندارد.

دانشگاه علمی کاربردی که از اعتبار نسبتا بالایی در بازار کار این کشور برخوردارند شهریه ای 450 یورویی اخذ می نمایند که با در نظر گرفتن تضمین شدن پستهای شغلی در کارخانجات و شرکتهای اتریشی پس از فارغ التحصیلی می تواند گزینه بسیار خوبی برای دانشجویان باشد ولی اخذ پذیرش از این دانشگاهها و صدور ویزا توسط سفارت اتریش شامل شرایط ویژه های می باشد که این امر احتیاج به بررسی رزومه شما دارد.

دانشگاههای خصوصی شهریه های بسیار متفاوتی دارند که بستگی به دانشگاه و رشته تحصیلی انتخابی شما دارد. دقت بفرمایید برخی از مدارک این دانشگاهها قابل ارزشیابی و تایید در وزارت علوم ایران نیستند و بنابراین قبل از انتخاب دانشگاههای خصوصی بررسی دقیقی در این زمینه بفرمایید.

 

زبان تحصیل در اتریش

در مقطع کارشناسی بیشتر رشته ها فقط به زبان آلمانی تدریس می شوند و در مقطع کارشناسی ارشد فقط برخی رشته های علوم انسانی مثل مدیریت به زبان انگلیسی ارایه می شوند. در عوض در مقطع دکترا رشته ها بیشتری به زبان انگلیسی ارایه می شوند.

 

هزینه زندگی برای تحصیل در اتریش

برای دانشجویان خارجی هزینه زندگی در اتریش حدود 600 تا 700 یورو در ماه خواهد بود که البته بستگی به نوع زندگی شما و محل اقامت شما هم دارد. شهریه های خوابگاههای این کشور از 300 یورو تا 600 یورو متغیر است. شما می توانید در اتاقهای دو نفره ، تک نفره و سویت شخصی اقامت داشته باشید یا آپارتمان خصوصی اجاره نمایید که مسلما در هزینه های شما تاثیر زیادی خواهد داشت.

در این قسمت به شکل تقریبی می توانید برخی از قیمتهای کالاهای مصرفی را مشاهده نمایید :

 

هزینه خوراک و غذا

غذا در رستوران ارزان: 8 یورو

غذا در رستوران معمولی: 20 یورو

غذا در مک دونالد: 7 یورو

یک لیتر شیر: 1 یورو

یک قرص نان فرانسوی: 1 یورو

یک کیلو برنج: 1 یورو

یک شانه تخم مرغ: 3 یورو

یک کیلو گوشت سینه: 8 یورو

یک کیلو گوشت: 12 یورو

یک بسته سیگار: 5 یورو

 

هزینه حمل و نقل

بلیط مترو: 2.20 یورو

تاکسی: 3.8 یورو

تاکسی تا یک کیلومتر: 1.4 یورو

 

هزینه پوشاک

شلوار جین: 80 یورو

لباس ورزشی: 30 یورو

کفش نایک: 90 یورو

 

مبلغ اجاره آپارتمان

آپارتمان1 خوابه – مرکز شهر: 900 یورو

آپارتمان 1 خوابه – حومه شهر: 600 یورو

آپارتمان 3خوابه – مرکز شهر: 1650 یورو

آپارتمان 3 خوابه – حومه شهر: 1400 یورو

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره رایگان!