موسسه اعزام دانشجو پیشگام اپلای

pishgamapply@gmail.com

ساعات کاری:
  • شنبه تا چهارشنبه 9 الی 16:30
  • پنج شنبه 9 الی 14:00
PISHGAM-APPLY

تحصیل در فرانسه | اعزام دانشجو به فرانسه | بورسیه تحصیلی فرانسه

معرفی کشورهای مختلف،هزینه های تحصیل و زندگی،سطح آموزش و ...

برای دریافت مشاوره و کسب اطلاع از شرایط تحصیل در فرانسه همین حالا با موسسه اعزام دانشجو پیشگام اپلای تماس بگیرید

۰۲۱۸۸۱۹۲۹۲۵

۰۹۱۲۳۷۸۷۴۷۷

درباره فرانسه

کشور فرانسه، ششمین اقتصاد برتر جهان، بزرگترین عرصه فرهنگ، هنر و مد و چهارمین کشور از نظر دارا بودن بیشترین میراث جهانی و محبوب ترین کشور جهان در بین گردشگران خارجی است. این کشور، با کشورهای بلژیک، لوگزامبورگ، آلمان، سوییس، ایتالیا، اسپانیا و آندورا هم مرز است. زبان رسمی کشور، زبان فرانسه است که به عنوان ششمین زبان پر تکلم دنیا، زبان مشترک 220 میلیون نفر در بیش از 57 کشور جهان است.

این کشور داری خصوصیاتی منحصر به فرد در اروپاست من جمله تنوع فرهنگی و سابقه تاریخی شهرها، ذائقه غذایی متفاوت، مناظر طبیعی دیدنی و جذاب، کوه های ناهموار و جنگلهای سرسبز، سواحل توریستی بی نظیر، مراتع سرسبز و رودخانه های بزرگ و دیدنی می توان نام برد. فرانسه با پیشینه علمی و هنری درخشان و زادگاه روشن فکران و دانشمندانی مانند روسو ، رنه دکارت و ، نویسندگانی مانند ژان پل سارتر، مارسل پروست و آلبرت کامو و فیلمسازانی مانند ژان لوک گدار و ژان رنوار و هنرمندانی مانند کلود مونه و پل سزان است .

چرا تحصیل در فرانسه

1. تحصیل در فرانسه رایگان است

2. امکان اخذ بورسیه برای تمام دانشجویان بین المللی

3. تحصیل در دانشگاههای معتبر و پیشرو

4. امکان اخذ پذیرش بدون مدرک زبان فرانسه

5. امکان آموختن زبان فرانسه در این کشور

6. ثبت نام در دانشگاهها بدون آزمون ورودی

7. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمام رشته ها

این کشور پس از ایالات متحده آمریکا و انگلستان، رتبه سوم در پذیرش دانشجویان در جهان را دارد و هر ساله میزبان 280 هزار دانشجوی خارجی می باشد. به طور کلی هزینه ثبت نام در دانشگاههای فرانسه بین 300 تا 700 یورو در سال است و به همین جهت می توان گفت تحصیل در فرانسه تقریبا رایگان است. کیفیت بسیار بالای تحصیلی ، مدرک معتبر در سطح جهانی، ورود به دانشگاه بدون آزمون ورودی، از دیگر مزایای تحصیل در فرانسه است.

تحصیل در فرانسه

هزینه های زندگی برای تحصیل در فرانسه

هزینه های زندگی در شهر پاریس نسبتا بالا و حدود 1200 یورو در ماه و در شهرهای دیگر فرانسه حدود 600 تا 700 یورو در ماه است. بنابراین شما با انتخاب شهر می توانید در هزینه ها صرفه جویی مناسبی داشته باشید. دانشجویان خارجی به طور قانونی از اجازه کار (964 ساعت در سال) برخوردارند. کار نیمه وقت دانشجویی تمام هزینه های زندگی در فرانسه را پوشش نمی دهد اما می تواند به عنوان یک کمک هزینه باشد.

زبان تحصیل در فرانسه

مسلما در تمامی مقاطع تحصیلی، تمامی رشته ها به زبان فرانسوی ارائه می شوند و متقاضیان تحصیل در فرانسه، می توانند پیش از ورود به دانشگاه، در انستیتو های دانشگاه دوره های زبان فرانسه را بگذرانند و به سطح مورد نظر برسند. در صورت تمایل می توانید دوره کارشناسی ارشد خود را به زبان انگلیسی بگذرانید که شامل شهریه هایی حدود 4000 تا 6000 یورو می شود و مدرک زبان انگلیسی برای اخذ پذیرش الزامی است.

پذیرش دوره زبان فرانسه

در سالهای اخیر امکان اخذ پذیرش و ویزا برای دوره زبان فرانسه فراهم شده است این دوره ها شهریه هایی متفاوت با توجه به سطح زبان شما دارد. شهریه این دوره ها در سال حدود 5000 یورو می باشد .

مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش دوره زبان فرانسه:

پاسپورت

ترجمه شناسنامه به فرانسوی

ترجمه آخرین مدارک تحصیلی (به همراه ریزنمرات) به فرانسوی

نظام آموزشی دانشگاهی برای تحصیل در فرانسه (L.M.D)

درجات دانشگاهی فرانسه شامل دوره های کارشناسی (L)، کارشناسی ارشد (M) و دکترا (D) می باشد. هر سال تحصیلی شامل دو نیم سال است و شروع هر نیم سال به صورت زیر است:

نیم سال اول: از ابتدای ماه اکتبر تا پایان ماه ژانویه

نیم سال دوم: از ابتدای فوریه تا پایان ماه مه

تحصیل در فرانسه در رشته های پزشکی و پیراپزشکی

فرانسه قطب پزشکی دنیاست و این رشته یکی از پر طرفدار ترین رشته ها برای دانشجویان مشتاق به تحصیل در فرانسه هستند.

رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و مامایی در یک سال اول تحصیلی مشترک هستند. دانشجویان در پایان سال تحصیلی با کسب نمره مورد نظر می توانند در رشته مورد نظر در دانشگاه های فرانسه به تحصیل بپردارند.

پزشکی عمومی: 9 سال (1 سال مشترک با رشته های گروه پزشکی و 8 سال به صورت تخصصی رشته مورد نظر)

داروسازی: 6 سال (1 سال مشترک با رشته های گروه پزشکی و 5 سال به صورت تخصصی رشته مورد نظر)

دندانپزشکی: 6 سال (1 سال مشترک با رشته های گروه پزشکی و 5 سال به صورت تخصصی رشته مورد نظر)

فیزیوتراپی: 4 سال (1 سال مشترک با رشته های گروه پزشکی و 3 سال به صورت تخصصی رشته مورد نظر)

نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره رایگان!