موسسه اعزام دانشجو پیشگام اپلای

pishgamapply@gmail.com

ساعات کاری:
  • شنبه تا چهارشنبه 9 الی 16:30
  • پنج شنبه 9 الی 14:00
PISHGAM-APPLY

تحصیل در ایتالیا | اعزام دانشجو به ایتالیا | بورسیه تحصیلی ایتالیا

معرفی کشورهای مختلف،هزینه های تحصیل و زندگی،سطح آموزش و ...

برای دریافت مشاوره و کسب اطلاع از شرایط تحصیل در ایتالیا همین حالا با موسسه اعزام دانشجو پیشگام اپلای تماس بگیرید

۰۲۱۸۸۱۹۲۹۲۵

۰۹۱۲۳۷۸۷۴۷۷

درباره ایتالیا

کشور ایتالیا دارای نظام سیاسی جمهوری پارلمانی و در کرانه دریای مدیترانه و جنوب اروپا و قرار گرفته است. دارای آب و هوایی چهار فصل و دلپذیر می باشد. ایتالیا دارای جمعیتی حدود 60 میلیون نفر و جزو پر جمعیت ترین کشورهای اروپایی و حوزه شینگن محسوب می شود. حدود یک دهم جمعیت اروپا در ایتالیا زندگی می کنند و همین موضوع ایتالیا را به یکی از مهمترین کشورهای اروپایی از نظر اقتصادی تبدیل نموده است. ایتالیا تنها کشور جهان است که دو کشور مستقل به نامهای واتیکان و سن مارینو را در خود جای داده است. زبان رسمی این کشور ایتالیایی است ولی درشمال کشور در مرز اتریش و فرانسه زبانهای آلمانی و فرانسه نیز به عنوان زبان روزمره و حتی دانشگاهی مورد استفاده می باشد.

در دوران بعد از جنگ جهانی دوم ایتالیا به جمهوری سوسیالیستی تبدیل شد که همین امر موجب بالاتر رفتن سطح رفاه اجتماعی و بهبود وضعیت معیشتی مردم این کشور شد و امروزه ایتالیا به نهمین قدرت اقتصادی جهان تبدیل شده است و از نظر قدرت خرید مردم در حوزه شنگن پنجمین کشور اروپایی محسوب می شود.

این کشور به همراه یونان مهد تمدن اروپاست و از نقطه نظر تاریخی قطعا پر افتخارترین کشور جهان می باشد. از نظر فرهنگی و هنری هم یکی ازموثرترین کشورهای جهان است به طوری که بنا به آمار یونیسف بیشتراز نیمی از میراث فرهنگی جهان در ایتالیا قرار دارد . همین موضوع ایتالیا را به یکی از بزرگترین جاذبه های توریستی تبدیل نموده است.

صنایع مهم این کشور شامل تولید ماشین الات سنگین ، وسايل نقلیه ، اتومبیل و هواپیماسازی ، هلیکوپترسازی¸ کشتی سازی ¸ پتروشیمی ¸ کشاورزی و دامپروری می باشد و در اکثر این زمینه ها از برترین تکنولوژی ها در جهان بهره می برد.

چرا تحصیل در ایتالیا

1. تحصیل در ایتالیا هزینه های نسبتا پایینی دارد

2. اخذ بورسیه در تمامی مقاطع امکان پذیر می باشد

3. تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی در اکثر رشته ها امکان پذیر می باشد

4. ایتالیا دارای دانشگاههای با رنکینگ بالا می باشد

5. اخذ اقامت منحصر به فرد در اروپا بعد از فارغ التحصیلی

6. مردم ایتالیا مردمی مهمان نواز و مهاجرپذیر هستند

تحصیل درایتالیا هزینه نسبتا کمی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی دارد و با وجود گران بودن زندگی در شهرهای توریستی شما با انتخاب شهردرست می توانید با هزینه های کم از زندگی دانشجویی مناسبی برخوردار شوید و ایتالیا تنها کشور اروپایی است که به هموطنان عزیزمان در تمامی مقاطع تحصیلی بورسیه اعطا می نماید و همین موضوع می تواند ایتالیا را به مقرون به صرفه ترین کشور جهان برای تحصیل مبدل نماید.

در سالهای اخیر تحصیل در ایتالیا در تمامی مقاطع و رشته ها به زبان انگلیسی امکان پذیر شده است که با توجه به زمان نسبتا طولانی یادگیری زبانهای خارجی جدید و این مطلب که اکثر هموطنانمان آشنایی خوبی به زبان انگلیسی دارند ایتالیا به بهترین گزینه برای ادامه تحصیل آنها تبدیل شده است . خصوصا که برای تحصیل به زبان انگلیسی در تمامی کشورهای دیگر باید شهریه های زیادی پرداخت نمایید ولی در ایتالیا شهریه دانشگاههای دولتی را پرداخت می نمایند.

بیش از 30 دانشگاه ایتالیا با رنکینگ زیر 1000 و 15 دانشگاه این کشور با رنکینگ زیر 500 در لیستهای جهانی وجود دارند که کارنامه بسیار عالی برای سطح دانشگاهی و علمی یک کشور می باشد. تعدادی از دانشگاههای فنی و مهندسی این کشور سالها بین 50 دانشگاه برتر دنیا بوده اند و در برخی از این رشته ها ایتالیا از نظر علمی کشوری پیشرو در جهان است و مدارک بسیار معتبری در سطح جهانی ارايه می نماید.

توجه کنید در صورت داشتن اطلاعات درست و دقیق در زمینه اخذ اقامت کاری پس از فارغ التحصیلی ایتالیا می توانید درخواست نوعی از اقامت را ارایه کنید که در اروپا بی نظیر است. برای اخذ اطلاعات بهتر با مشاورین تحصیل کرده ما در ایتالیا ما تماس حاصل نمایید.

توجه: برای اخذ پذیرش دقت داشته باشید در اکثر دانشگاهها در سال سه بار امکان در خواست پذیرش وجود دارد و اولویت با کسانی می باشد که در اولین گروهها درخواست پذیرش را ارسال نمایند.

تحصیل در ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا

دولت ایتالیا هر ساله انواعی از بورسیه های تحصیلی شامل بورس استانی و بورس نخبگان و… را برای دانشجویانی داخلی وخارجی در نظر می گیرد . در حالی که اکثر کشورها فقط در مقطع دکترا بورسیه ارایه میدهند اخذ بورسیه های ایتالیا در تمامی مقاطع امکان پذیر است و حتی به زبان تحصیل بستگی ندارد. این بورسیه ها شامل کمک هزینه زندگی سالانه 5200 یورویی (این مبلغ تقریبا 90 درصد هزینه ها را در بیشتر شهر ها را پوشش می دهد) و خوابگاه و رایگان شدن شهریه تحصیلی می باشد.

گرفتن بورسیه برای دانشگاههای مختلف شرایط خاصی و متفاوتی دارند و در سال اول تحصیل در ایتالیا فقط وابسته به درآمد سرپرست خانواده شما می باشد. با توجه به تجربه سالهای گذشته در صورتی که مدارک متقاضی به شکل کامل و صحیح در زمان مقرر به سازمانهای بورس ارایه شوند اکثریت هموطنان موفق به اخذ بورسیه می شوند .

در اولین فرصت مدارک بورسیه تحصیلی باید اماده و تایید شوند تا این فرصت بی نظیر را از دست ندهید.

تحصیل در ایتالیا شامل شهریه هایی می شود که به درآمد سرپرست خانوداه و دانشگاه وابسته می باشد و از 600 تا 3000 یورو متغییر است. درآمد سرپرست خانواده شما و ارايه مدارک مالی خانوادگی شما نقش مهمی در تغییر میزان شهریه دارد .

با راهنمایی مشاورین ما و به موقع آماده نمودن مدارک مالی شما می توانید کمترین هزینه ها را پرداخت نمایید.

توجه نمایید در صورت اخذ بورسیه تحصیل در ایتالیا شما علاوه بر گرفتن کمک هزینه شما هیچگونه هزینه ای تحت عنوان شهریه به دانشگاه پرداخت نمی نمایید.

هزینه های زندگی در ایتالیا

زندگی درشهرهای مختلف ایتالیا دارای هزینه های بسیار متفاوتی می باشد. شهر میلان گرانترین شهر ایتالیا و شهرهای جنوبی ایتالیا مانند ناپل و سیسیل ارزانترین شهرها می باشند. در شهر میلان هزینه های زندگی حدود 700 یورو در ماه و در جنوب ایتالیا هزینه های زندگی حدود 400 یورو در ماه است. هزینه زندگی دانشجویی شامل میانگین 500 یورویی را درشهرهای مختلف درنظر بگیرید. با توجه به مهم بودن رشته و شهر در میزان هزینه های زندگی شما می توانید از مشاوره رایگان مشاورین تحصیل کرده ما در ایتالیا در این زمینه بهره مند شوید.

در این قسمت می توانید به شکل تقریبی برخی از قیمتهای کالاهای مصرفی در ایتالیا را مشاهده نمایید :

هزینه حدودی خوراک و غذا

یک وعده در رستوران ارزان: 5 یورو

غذا در رستوران معمولی: 20 یورو

در مک دونالد: 5 یورو

شیر تازه یک لیتر : 1 یورو

هر قرص نان فرانسوی: 1 یورو

یک کیلوگرم برنج: 1 یورو

یک شانه تخم مرغ: 2 یورو

گوشت سینه مرغ 1 کیلو: 4 یورو

هر کیلوگرم گوشت: 10 یورو

متوسط یک بسته سیگار: 4 یورو

حمل و نقل

بلیط مترو: 1.50 یورو

تاکسی: 5 یورو

تاکسی تا یک کیلومتر: 1 یورو

پوشاک

شلوار جین: 20 یورو

لباس ورزشی: 30 یورو

کفش نایک: 90 یورو

اجاره منزل

آپارتمان 1 خوابه – مرکز شهر: 800 یورو

یک خوابه – در حومه شهر: 600 یورو

یک آپارتمان سه خوابه – مرکز شهر: 1500 یورو

آپارتمان 3 خوابه – حومه شهر: 1000 یورو

زبان تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا به سه زبان ایتالیایی¸ انگلیسی و آلمانی امکان پذیر است. مسلما زبان تحصیل در درایتالیا زبان ایتالیایی است اما دانشگاههای این کشور به جهت بالا بردن سطح علمی خود، بسیاری از رشته ها را به زبان انگلیسی ارایه می نمایند تا بتوانند جذب نخبگان از سراسر جهان را تسهیل نمایند. در ضمن امکان تحصیل به زبان آلمانی در شهرهای آلمانی زبان در مرز کشور سویس و اتریش نیز وجود دارد اما توجه داشته باشید اخذ پذیرش از این دانشگاهها فقط با داشتن هر دو مدرک زبان آلمانی و ایتالیایی امکان پذیر است.

در سالهای اخیر با مذاکرات مقامات دو کشور امکان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی در رشته های که به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارایه میشوند نیز برای هموطنان عزیز فراهم شده این در حالی است که در سالهای قبل امکان اخذ ویزا در این مقطع از کشورمان امکان پذیر نبود.

با در نظر گرفتن اینکه یادگیری زبانهای دیگر زمان زیادی از شما خواهد گرفت و امکان تحصیل در ایتالیا در بیش از 200 رشته به زبان انگلیسی وجود دارد پیشنهاد ما تحصیل به زبان انگلیسی است. در ضمن با توجه به هزینه تحصیل در ایتالیا و مقایسه آن با کشورهای انگلیسی زبان¸ ایتالیا می تواند بهترین گزینه برای اخذ مدرکی معتبر در سطح جهانی باشد.

توجه نمایید که تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی نیز شامل بورسیه های دولتی می باشد.

رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی

در اینجا می توانید برخی از رشته هایی که به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا تدریس می شوند را مشاهده بفرمایید. البته با توجه به افزایش سالانه رشته های ارایه شده پیشنهاد می کنیم با مشاورین ما تماس حاصل نمایید خصوصا اگر متقاضی تحصیل در مقطع دکترا هستید نیاز به به بررسی دقیق شرایط و رزومه شما وجود دارد.

دوره کارشناسی

رشته ها

1. پزشکی – دندانپزشکی

2. پرستاری

3. داروسازی

4. معماری

5. علوم فنی و مهندسی

6. مهندسی کامپیوتر

7. مهندسی مکانیک

8. مهندسی برق

9. مهندسی عمران

10. تجارت و اقتصاد

11. اقتصاد، مدیریت وامور مالی بین الملل

12. اقتصاد کسب و کار

13. مدیریت جهانی

14. مدیریت جهانگردی

15. علوم زیستی و فناوری زیستی

16. علوم انسانی

17. فلسفه

18. حقوق بین الملل و اروپا

19. کشاورزی پایدار

دوره کارشناسی ارشد

علوم پایه

1. ریاضیات

2. فیزیک

3. ریاضیات و کاربردها

4. شیمی

5. مهندسی ریاضیات

6. ریاضیات مهندسی

7. فیزیک سیستم-های پیشرفته

8. علوم شناختی

9. علم مواد

علوم کامپیوتر

1. علوم کامپیوتر

2. کامپیوتر

3. انفورماتیک و شبکه

4. نانوتکنولوژی فناوری اطلاعات و ارتباطات

5. هوش مصنوعی و رباتیک

6. سیستم­های محاسباتی

7. پردازش سیگنال چندرسانه­ای و شبکه­های ارتباط از راه دور

8. فناوری­های ارتباطی و چندرسانه­ای

علوم فنی و مهندسی

1. مهندسی عمران

2. مهندسی شیمی

3. مهندسی هوافضا

4. مهندسی برق

5. مهندسی برق و ارتباطات

6. مهندسی کامپیوتر

7. مهندسی مواد

8. مهندسی نفت

9. مهندسی مخابرات

10. مهندسی محیط زیست

11. مهندسی اتوماسیون و کنترل سیستم­های پیشرفته

12. مهندسی محیط زیست و انرژی

13. مهندسی رباتیک

14. مهندسی عمران در زمینه­ی کاهش ریسک

15. مهندسی ژئوماتیک و محیط زیست

16. مهندسی نانوتکنولوژی

17. مهندسی محیط زیست

18. مهندسی ارتباطات

19. مهندسی اندازه گیری

20. مهندسی هوافضا

21. مهندسی ارتباطات

22. مهندسی مدیریت

23. مهندسی مواد و نانوتکنولوژی

24. مهندسی کامپیوتر و اتوماسیون

25. مهندسی نساجی

26. مهندسی خودرو

27. مهندسی تولید و مدیریت

28. طراحی سیستم خدمات تولید

29. مهندسی نانوتکنولوژی

30. مهندسی اینترنت

31. مهندسی منابع زمین

مدیریت و اقتصاد

1. مدیریت

2. مدیریت بین الملل

3. مدیریت ابتکار

4. امور مالی

5. فاینانس و بیمه

6. فاینانس و مدیریت ریسک

7. بانکداری و فاینانس

8. توسعه و تجارت بین الملل

9. برنامه ریزی شهری و سیاستهای ارضی

10. مدیریت توریسم

11. اقتصاد

12. اقتصاد سیاست بازار

13. مدیریت و اقتصاد توریسم

14. اقتصاد و تجارت جهانی

15. اقتصاد پیشرفته

16. اقتصاد جهانی – کارآفرینی و مدیریت

17. اقتصاد و علوم سیاسی

18. اقتصاد و مدیریت نوآوری و تکنولوژی

19. اقتصاد و مدیریت در هنر و فرهنگ، رسانه و سرگرمی

20. اقتصاد کشاورزی

21. اقتصاد و امور مالی

22. اقتصاد، فاینانس بین الملل

23. اقتصاد و تجارت بین الملل

24. اقتصاد اروپا و حقوق تجارت

25. اقتصاد کسب و کار

26. مدیریت توریسم

علوم پزشکی

1. پزشکی و جراحی

2. داروسازی

3. بیوتکنولوژی سلولی و مولکولی

4. علوم اعصاب شناختی و نوروسایکولوژی بالینیبیوانفورماتیک

5. بیوتکنولوژی پزشکی

6. علوم بیولوژیک

7. علم اعصاب

علوم زیستی و کشاورزی

1. زیست­شناسی سلولی و ژنتیک

2. زراعت و محیط زیست

3. مدیریت کیفیت غذا

4. مدیریت پایدار کوه

5. منابع و خطرات زیست محیطی

6. تنوع زیستی و زیست محیطی

7. علم باغبانی بین المللی

8. بیوتکنولوژی حیوانی و گیاهی

9. زیست شناسی ساحلی- دریایی

علوم انسانی

1. مقایسه روابط بین المللی

2. سیاست جهانی و روایط بین المللی

3. حقوق بشر و حکمرانی

4. طراحی سیستم های توریسم پایدار

5. توسعه مناطق روستایی

6. پژوهش و مطالعات بین رشته ای در حوزه اروپای شرقی

7. مطالعات اروپا و بین الملل

8. توسعه پایدار از سازمانها

9. توسعه محلی

10. سیاست جهانی و روابط اروپا و کشورهای حوزه مدیترانه

11. فرهنگها بین المللی

گروه هنر، طراحی و معماری

1. معماری و طراحی برای استقلال

2. طراحی تولید

3. طراحی قایق

4. دانش حفظ میراث فرهنگی

5. نوآوری و سازماندهی فرهنگی و هنری

6. طراحی مد

تربیت بدنی

1. فعالیتهای بدنی و سلامت

2. علوم ورزشی

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیل در ایتالیا

ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات

مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی

پاسپورت

عکس

برای کارشناسی ارشد – رزومه و انگیزه نامه تحصیلی و دو توصیه نامه استاد

برای دکترا – پروپوزال و خلاصه پایان نامه کارشناسی ارشد به همراه رزومه و انگیزه نامه تحصیلی و دو توصیه نامه استاد

سوالات متداول برای تحصیل در ایتالیا

آیا اجازه کار دانشجویی برای دانشجویان وجود دارد؟

بر اساس قانون کار ایتالیا دانشجویان خارجی اجازه کار 20 ساعت در هفته با حقوق ساعتی بین 6 تا 9 یورو را دارا می باشند

آیا سفارت ایتالیا ویزای همراه برای همسر و فرزند صادر می نماید؟

پس از اخذ ویزای دانشجویی و ورود به ایتالیا با دریافت اقامت می توانید از طریق پلیس مهاجرتی ایتالیا درخواست الحاق خانواده را ارائه نمایید و در صورت تایید درخواست شما الحاق پس از 3 ماه انجام می شود.

نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره رایگان!