موسسه اعزام دانشجو پیشگام اپلای

pishgamapply@gmail.com

ساعات کاری:
  • شنبه تا چهارشنبه 9 الی 16:30
  • پنج شنبه 9 الی 14:00
PISHGAM-APPLY

تحصیل در انگلستان | اعزام دانشجو به انگلستان | بورسیه تحصیلی انگلستان

معرفی کشورهای مختلف،هزینه های تحصیل و زندگی،سطح آموزش و ...

فرصت ویژه تحصیل در انگلستان!

برای دریافت مشاوره همین حالا با موسسه اعزام دانشجو پیشگام اپلای تماس بگیرید

۰۲۱۸۸۱۹۲۹۲۵

۰۹۱۲۳۷۸۷۴۷۷

درباره ی انگلستان

کشور انگلستان در غرب اتحادیه ی اروپا واقع شده و پایتخت آن شهر لندن است. مساحت آن 130395 کیلومتر مربع و جمعیت آن بیش از 55 میلیون نفر تخمین زده می شود که 85 درصد سفیدپوست، 7 درصد زرد پوست، 3 درصد سیاه پوست، 2 درصد دورگه، یک درصد عرب و یک درصد از بقیه ی قومیت ها هستند. بنا به آمارهای رسمی این کشور در سال 2015 تعداد ایرانیان ساکن در انگلستان 86000 نفر تخمین زده شده اند. زبان رسمی این کشور انگلیسی است و به شیوه ی پارلمانی اداره می شود. با توجه به آمارهای سازمانهای مختلف این کشور یکی از باثبات ترین کشورهای جهان در سیاست و اقتصاد محسوب می شود.

انگلیس با کشورهای اسکاتلند، و ولز مرز زمینی مشترک دارد و از آب و هوایی نسبتا معتدل نسبت به کشورهای شمال اروپا برخوردار است. دمای آن در زمستان به 0 درجه، و در تابستان به 32 درجه سانتی گراد می رسد. استانهای اصلی مهم اقتصادی و سیاسی در انگلستان عبارتند از لندن و حومه، منجستر، میدلند غربی، یورکشایر غربی، لیورپول، همپشایر جنوبی، تین ساید، ناتینگهام، شفیلد، و بریستول که هرکدام چند شهر بزرگ را در بر می گیرند. فاصله ی پرواز تهران تا لندن در حدود 6 ساعت می باشد.

 

چرا تحصیل در انگلستان

تحصیل در کشوری انگلیسی زبان

تحصیل در معتبر ترین دانشگاههای جهان

از ده دانشگاه ممتاز دنیا چهار دانشگاه در انگلستان قرار دارند

امکان تبدیل اقامت تحصیلی به کاری در این کشور

تحصیل در انگستان آینده شغلی شما را تضمین خواهد نمود

انگلستان کشوری پیشرو در زمینه تحقیقات و رتبه دوم جهانی در تحقیقات علمی را داراست

 

تحصیل در انگلستان

اخذ پذیرش و تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی برای دانشگاه و کالج از طریق سیستم متمرکز و سراسری پذیرش UCAS انجام می شود . در این کشور پس از دبیرستان و طی کردن دوره GCSE یا دوره متوسطه، می توان به دوره های A LEVEL وارد شد که طول دوره معمولا دو سال، و یا به صورت فشرده یک سال می باشد. دانش آموزانی که از ایران برای ادامه تحصیل به انگلستان می روند حتما باید سال سوم راهنمایی ) کلاس نهم ( را به پایان رسانیده باشند که )کلاس نهم ( آنها مطابق سال اول دوره ۱ GCSE پذیرفته می شود.

اخذ پذیرش و تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی برای دانشگاه و کالج از طریق سیستم متمرکز و سراسری پذیرش UCAS انجام می شود . در این کشور پس از دبیرستان و طی کردن دوره GCSE یا دوره متوسطه، می توان به دوره های A LEVEL وارد شد که طول دوره معمولا دو سال، و یا به صورت فشرده یک سال می باشد. دانش آموزانی که از ایران برای ادامه تحصیل به انگلستان می روند حتما باید سال سوم راهنمایی ( کلاس نهم ) را به پایان رسانیده باشند که (کلاس نهم ) آنها مطابق سال اول دوره ۱ GCSE پذیرفته می شود. در نظر داشته باشید برای ورود به رشته های گروه پزشکی گذراندن Level A-اجباری است ولی برای ورود به بقیه ی رشته ها می توان دوره ی یک ساله موسوم به Foundation را گذراند که برای بالا بردن مهارت زبان انگلیسی دانشجویان خارجی مفید است. در دوره ی Foundation ، ده موضوع درسی از جمله ریاضی، زیست، شیمی و ….. آموزش داده می شود. دقت کنید برای انتخاب دوره ی Foundation باید مطمئن شوید که دوره شما مورد قبول دانشگاه مورد نظرتان قرار می گیرد در غیر این صورت اخذ پذیرش ممکن نمی باشد. دوره کارشناسی در انگلستان 3 ساله و هزینه آن از سالی 12 هزار تا حتی حدود 30 هزار پوند خواهد بود که با توجه به رشته و دانشگاه انتخابی شما متغییر می باشد. در برخی رشته ها متقاضی میتواند با انتخاب دوره 4 ساله پیوسته (3+1) مدرک کارشناسی ارشد را برای تحصیل در انگلستان انتخاب کند. دوره ی کارشناسی ارشد در انگلستان یک ساله و شهریه آن به طور متوسط از سالی 12 تا 15 هزار پوند می باشد. تحصیل در رشته های گروه پزشکی در انگلستان از بقیه ی کشورها کوتاه تر بوده، و به دلیل سطح بالای علمی پزشکی در این کشور همیشه بالاترین میزان تقاضای دانشجویان بین المللی در این رشته ها بوده است. پس از اتمام دوره ی A-Level، متقاضیان در آزمون های BMAT و یا UKCAT شرکت می کنند البته غیر از آزمون، هر دانشگاهی شرایط خاصی را برای پذیرش دانشجو در این رشته ها اعمال می کند. هزینه ی تحصیل پزشکی در انگلستان از 18 تا 20 هزار پوند در سال می باشد. برای ورود دانشجویان بین المللی، داشتن آیلتس UKVI الزامی می باشد. وبخشبندی سیستم آموزشی تحصیل در انگلستان به قرار زیر می باشد:

آموزش ابتدائی = Primary Education

آموزش متوسطه = Secondary Education

آموزش تکمیلی = Further Educatio

A-Levels = Advanced Levels

GNVQ’s = General National Vocational Qualification

BTEC’s = Business and Technology Education Council

تحصیلات عالی = Higher Education

 

اخذ ویزای دانشجویی انگلستان

اعطا ویزای دانشجویی برای تحصیل در انگلستان با سیستم امتیاز شماری صورت می گیرد در این سیستم متقاضی ملزم به اخذ حداقل 40 امتیاز می باشد. جهت اخذ ویزای تحصیل در انگلستان باید از یکی از مراکز آموزشی مجاز یا همان موسساتی که در سیستم register for sponsors ثبت شده اند، پذیرش تحصیلی گرفته شود.

 

هزینه زندگی برای تحصیل در انگلستان

هزینه زندگی برای تحصیل در انگلستان با توجه به شهر محل تحصیل بین 800 تا 1000 پوند متغیر است. و این کشور جزء کشورهای گران قیمت از نظر هزینه زندگی محسوب می شود.

 

تحصیل در ساوت همپتون

درباره ی شهر ساوت همپتون

ساوت همپتون شهری ساحلی ست که در جنوب انگلستان واقع شده است. فاصله ی زمانی آن تا لندن در حدود دو ساعت بوده، و به دلیل قرار گرفتن در مسیر اصلی راه آهن سراسری، داشتن فرودگاه بین المللی و همچنین دارا بودن راه آبی به خوبی با بقیه شهرهای انگلستان، و همچنین بقیه ی کشورها در ارتباط است .

ساحل بسیار زیبا، فضای سبز، امکانات ورزشی و تفریحات آبی، شهر شب بیدار ساوت همپتون، آن را به شهری دوست داشتنی، برای تحصیل و زندگی بدل ساخته است

توجه : موسسه پیشگام تنها نماینده رسمی چندین دانشگاه من جمله ساوت همپتون انگلستان در ایران می باشد

 

درباره ی دانشگاه ساوت همپتون

در سال 1352 از موسسه ی هارتلی به دانشگاه تبدیل شد. این دانشگاه در زمینه ی تحقیقات و کیفیت آن هادر سال 1952 از موسسه ی هارتلی به دانشگاه تبدیل شد. این دانشگاه در زمینه ی تحقیقات و کیفیت آن ها در دنیا شناخته شده است. ساوت همپتون دارای هفت پردیس، 17500 و دانشجوی مقاطع پایین ، و 7600 دانشجوی تحصیلات تکمیلی دارد که باعث شده تبدیل به بزرگترین دانشگاه در ناحیه ی جنوب شرقی انگلستان شود. در سال 2018 و در رده بندی QS رتبه ی این دانشگاه 102 در دنیا بوده و در سالهای گذشته، در رنکینگ موضوعی در انگلستان، در رشته های مکانیک، مهندسی هوافضا، معماری، و مهندسی الکترونیک رتبه ی یک را کسب کرده است.

هر سال بیش از 6500 دانشجوی بین المللی از بیش از 135 کشور این دانشگاه را برای ادامه ی تحصیل انتخاب می کنند. ارتباط قوی علمی و پژوهشی این دانشگاه با دانشگاه های سراسر دنیا، آن را به دانشگاهی کاملا بین المللی تبدیل کرده است.

 

دانشکده های دانشگاه ساوت همپتون

دانشگاه دارای هشت دانشکده است که عبارتند از :

دانشکده ی تجارت، حقوق و هنر

دانشکده ی پزشکی

دانشکده ی طبیعت و علوم

دانشکده ی مهندسی و محیط زیست

دانشکده ی علوم فیزیک و مهندسی

دانشکده ی علوم سلامت

دانشکده ی علوم اجتماعی، انسانی و ریاضیات

دانشکده ی علوم انسانی

 

هزینه های تحصیل در انگلستان در دانشگاه ساوت همپتون

در مقطع لیسانس هزینه ها در حدود 16 هزار پوند در سال، و در مقطع ارشد در حدود 20 هزار پوند، و در مقطع دکتری در حدود 22 هزار پوند در سال می باشد.

هزینه ی خوابگاه بین 92 تا 193 پوند در هفته متغیر است.

دانشجویان بین المللی بسته به نوع ویزا می توانند در طول ترم تا 20 ساعت در هفته کار کنند و دانشگاه با بانک اطلاعاتی خود به دانشجویان کمک می کند تا برای تامین مخارج و قوی کردن رزومه ی خود کار دانشجویی و پاره وقت متناسب با رشته و زمان های فراغت خود را بیابند.

دانشجویان می توانند شهریه را به صورت نقدی در اول اکتبر پرداخت کنند، و یا می توانند آن را در سه قسط ، در ماه های اکتبر، ژانویه و اپریل پرداخت نمایند.

نیاز به مشاوره دارید؟

مشاوره رایگان!